Edukativnu predstavu za mlade „Odjek tišine“ u Centru za kulturu Lukavac pogledalo je nekoliko stotina učenika Osnovne škole „Puračić“, te Mješovite srednje škole, Mješovite srednje ekonomsko-hemijske škole i Mješovite srednje elektro-mašinske škole Lukavac.

Predstavu Pozorišta mladih Tuzle, realizovanu u saradnji sa Udruženjem „Mladi Tuzle“, Srednjom Savremeno-umjetničkom školom Tuzla i Centrom za kulturu Lukavac, s pravom možemo reći da, zbog tematike i načina prezentacije, trebaju pogledati svi- kako učenici, tako i nastavno osoblje i roditelji.
Snažna edukativna komponenta predstave, uz nejasan kraj koji ostavlja prostor za razmišljanje o mogućim scenarijima za epilog, šalje univerzalne poruke, čije se promišljanje tiče svih nas u društvu u kojem živimo.
Kako je u razgovoru sa učenicima koji su odgledali predstavu, istakao Predsjednik Udruženja „Pozorište mladih Tuzle“ Tuzla Adnan Mujkić, cilj nije samo gledanje predstave, već i razmjena mišljenja o odgledanom. Tako su učenici iznijeli svoje stavove o mogućim urocima problema sa kojima se suočavala glavna protagonistica predstave, ali i o mogućim rješenjima kojima nije željela ili nije znala pribjeći.

Predstava „Odjek tišine“ šalje snažne poruke o psihičkim stanjima u kojima se jedan adolescent može naći, suočen sa gubitkom voljene osobe, nerazumijevanjem roditelja, neadekvatnim reagovanjem sistema, konstantnim provokacijama i međuvršnjačkim nasiljem.
Kakvom načinu rješavanja problema pristupiti, treba li, kada i od koga potražiti pomoć i da li su ispravna rješenja koja se u nekom momentu ponude, ostaje gledaocima na prosudbu, čime je teatarski komad ispunio jednu od osnovnih uloga teatra – da publiku navede na promišljanje o odgledanom.
Svakako da je potrebno npomenuti da su u predstavi prikazane posljedice ilegalnog posjedovanja oružja i lakog naoružanja, kao jednog od aktuelnih problema u regiji, te da je nastala kroz Dramski studio za djecu, mlade i odrasle koji se realizuje uz Saglasnost Ministarstva obrazovanja i nauke TK, a u okviru projekta „Scena za prevenciju ilegalnog posjedovanja oružja“ koji je podržan od strane Razvojnog programa Ujedinjenih nacija u Bosni i Hercegovini (UNDP BiH). kroz projekat „Unaprjeđenje kapaciteta agencija za provođenje zakona u oblasti malog oružja i lakog naoružanja“.
U predstavi su igrali sjajni mladi glumci Irma Šiljak, Daina Anić, Tarik Ćivić, Valnes Manjić, Selma Altumbabić, Amar Junuzović, Ermin Suljkić, Lana Junuzagić, Amna Selimović, Reina Anić, Rania Delić, Hanna Mujkanović, Emina Sarajlić, Irma Kantić, Arnela Ćatović, Šejla Mehmedović, Sara Hasanović, Azur Altumbabić, Benjamin Dropić, Emina Husarić i Sarah Imamović.