Na adrese medija, Gradonačelnika i Službe za komunalne i inspekcijske poslove stigao je email nezadovoljnog građana R.R. koji prenosimo u nastavku:
Poštovani,
možete li mi reći šta se radi (ako se išta radi po tom pitanju) na uklanjanju pasa lutalica iz grada?
Svaki dan ih je sve više, i trenutno mi iz ulice Titova i ulice Armije R BiH (AAM I LUCIANE) moramo svoju djecu voditi u školu zbog sve češćeg napada pasa na djecu.
Neki dan su mojoj prijateljici razvalili (izgrizli) branik na novom autu ganjajući mačku i nanjeli štetu od 5-6 hiljada KM…
Ne znam da li neko od nadležnih okreće glavu kada naiđe na čopor pasa koji se šetaju po ovom dijelu grada koji čak neće ni da sklone sa ulice kada auto naiđe…
Molim što brži odgovor, da ne bi građani počeli uzimati STVAR U SVOJE RUKE po ovom pitanju.

Treba pomoći psima da se smjeste u azil prije svega opština pa i ljudi dobre volje
Dela tvoj mail nije ni otvorio
To treba pitati seljacine koje nabave pa kad im djeci dosadi samo istovare u Lukavcu….Vidio 100+ puta dosad
Do 1992 nije bilo pasa lutalica.Kako? Znaci tadasnja rjesenja bi mogla pomoci vizavis trenda sa psima.Psima nije mjesto na ulici da slobodno pogotovo u hordama setaju…
Odgovarajuce opstinske sluzbe bi trebalo da se ozbiljno pozabave time.
U Evropi nigdje nema pasa lutalica ni pasa pustenih i cipiranih na ulicu- to jos nismo cak ni procitali u vijestima,ni u Njemackoj, Austriji, Svajcarskoj..itd
Sta se radi po pitanju zatucane,necivilizovane stoke po Lukavcu…….zivotinje su najmanji problem.
Problem i dalje postoji, iako se stavlja pod tepih. Sada kako su vrucine, jos vise su agresivni. Nije tacno da ne diraju nikoga ko njih ne dira. Svakodnevno su cuju djeca koja vriste isprepadana od njihovog lajanja i trcanja u coporu. Volim zivotinje, ali agresivne zivotinje koje ce sutra vjerovatno postati i bijesne nam ne trebaju da djecu pa i stariju populaciju plase cim izadju na ulicu.
Ostavi pse na miru oni ne diraju nikog ako ti njih ne diras
postoji samo jedno rješenje :
PSE u školu, a DJECU ne rađati !