Nurkić za 33 minute u igri upisao 17 poena protiv New Orleansa

1 min. za čitanje

Na gostovanju kod New Orleansa, Nurkićev Portlan poražen je rezultatom 111:97 i pored fantastične partije Damiana Lillarda, koji je ubacio čak 39 poena.

Domaćini su sredinom treće četvrtine imali opipljivije vodstvo (65:52), ali šest minuta prije kraja Trail Blazersi su smanjili na 92:91. Ipak, to je bilo sve od gostiju u sinoćnjem meču, otpor je slomljen u završnici, piše SC.

Jusuf Nurkić je bio najefikasniji igrač Portlanda nakon Lillardaza 33 minute u igri upisao je 17 poena, tome pridodao pet skokova, četiri asistencije, dvije ukradene lopte i jednu blokadu.

Kod Pelicansa su se istakli Brandon Ingram (28 poena) i Nickeil Walker-Alexander (27), koji je 18 postigao u zadnjoj četvrtini.

New York je savladao Detroit, 105:91. Za četiri minute u igri Luka Garza se nije upisao u strijelce.