Radnički bolji od Mramora

4 min. za čitanje

U okviru 22. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever, FK Radnički je u Lukavcu savladao drugoplasiranu ekipu Mramora iz Mramora rezultatom 2:0.
Početak utakmice je protekao u početnom ispitivanju snaga sa obje strane, a onda je sredinom prvog poluvremena Radnički ubacio u brzinu više i preuzeo terensku inicijativu što je krunisano pogotkom u 32. minuti igre.
Aljukić je ubacio loptu u kazneni prostor gostiju a igrač Mramora  Bešić u želji da loptu izbaci u korner pravi katastrofalnu grešku i glavom šutira direktno pod prečku te postiže autogol.

Lukavčani već u slijedećem napadu imaju dobru priliku za novi pogodak. Nurić je sa oko 25 metara snažno šutirao prema golu Mramora a lopta pogađa stativu.

Samo 4 minute nakon vodećeg pogotka, nova radost za navijače Radničkog.
Brzonogi Jaranović je odlično prošao pored odbrane Mramora i asistirao Aljukiću koji efektno
pogađa za 2:0.

U 41. minuti i Redžić je imao priliku da postigne pogodak nakon što je napravio solo prodor po desnoj strani, ali njegov udarac brani golman Mramora Salihović.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom između dva šesnaesterca a jedinu izglednu priliku na utakmici za gostujući tim imao je  Sakić u 74. minuti međutim istakao se golman Radničkog Bećirović koji je hrabro ušao u duel i iz istog izašao kao pobjednik.

U narednom kolu Radnički gostuje u Orašju gdje će odmjeriti snage sa ekipom Hajduka. Utakmica se igra u nedjelju, 25. aprila 2010. godine sa početkom u 16.30 sati.

FK RADNIČKI LUKAVAC – FK MRAMOR 2:0

Stadion Jošik u Lukavcu. Gledalaca: 300
Glavni sudija: Amir Hodžić (Živinice). Pomoćnici: Almir Devedžić i Jasmin Ibraković (oba iz Gračanice).
Delegat: Fahrudin Kuralić (Kalesija).
Strijelci: Bešić (32 – autogol) i Aljukić (36)
Žuti kartoni: Jaranović (Radnički), Sakić (Mramor).

FK RADNIČKI LUKAVAC: Bećirović, Jusufović, Redžić (Sejdinović), Mujagić, Omerović, Mehanović, Nurić, Alagić, Aljukić (Hurtić), Hodžić (Karić).
Trener: Amir Imamović.

FK MRAMOR: Salihović S., Salihović A. (Hodžić), Gutić, Bečić (Karić), Omerović (Kišić), Fejzić, Halilović, Musić, Sakić, Bešić, Ćehajić.
Trener: Meho Zahirović.

SIOUX-i 90 MINUTA BODRILI RADNIČKI

Navijači FK Radnički, popularni SIOUX-i, fer i korektnim navijanjem bodrili su svih 90 minuta utakmice igrače na terenu. Među organizovanom skupinom navijača smještenom na sjevernoj tribini nije zabilježen niti jedan incident dok se na istočnoj tribini desio manji izgred koji su brzo riješili pripadnici PU Lukavac.

Rezultati utakmica 22. kola: BIJELA: Posavina 108 – Bratstvo 1:0, D.POTOK: Ingram – Radnik 3:1, D.MAHALA: Dinamo – Bosna(M) 1:2, LUKAVAC: Radnički – Mramor 2:0, TUZLA: Tuzla – Hajduk 2:0, MALEŠIĆI: Mladost(M) – Mladost(T) 1:0, KALESIJA: Bosna(K) – Odžak 102 3:2, SREBRENIK: Gradina – Sloga 2:1.