Lukavčanke slavile protiv Odžačanki

LUKAVAC – NAPREDAK 3:1

U kvalitenoj utakmici odbojkašice Lukavca su u nedelju uspjele zabilježiti pobjedu protiv solidne ekipe Napretka iz Odžaka koja je u samom vrhu tabele Prve lige Federacije BiH.

U prvom setu gošće su imale vodstvo od 8:6 a domaće uspjele izjednačiti na 10:10 i nastavku preuzeti inicijativu da bi ovaj set dobile sa šest poena razlike.

U drugom setu domaće su imale vodstvo od 8:7 ali je u nastavku došlo do opuštanja u igri tako da su gošće došle do vodstva od 16:13 i na kraju ovaj set dobile sa osam poena razlike.

U trećem setu gošće su imale rezultat od 8:7 ali su Lukavčanke u nastavku preokrenule rezultat i vodile sa 16:14 a ovaj set su dobile sa tri poena razlike. U četvrtom setu domaće odbojkašice su zaigrale odlično i na kraju zabilježile pobjedu od sedam poena razlike.

Značajnu pobjedu su proslavile na parketu sportske dvorane i aplauzom ispraćene u svačionice.

Sportska dvorana u Lukavcu.Gledalaca 100.Sudije: Nihad Mulaosmanović(Tuzla) i Asmir Memić (Lukavac).Delegat – kontrolor: Admir Mahovkić (Lukavac).Rezultati po setovima: 25:19,17:25,25:22,25:18.

LUKAVAC: Hamzić, Kasumović, Mujkanović, Begić, Ramadanović, Zajimović, Bajrić, Bešić, Nezirović.

Trener: Amra Nezirović

NAPREDAK: Kljajić, Džaferović, Paradžik, Vidovčić, Babić, Studenović, Radoš, A.Ganić, Pušeljić, S.Ganić, Vranjić.

Trener: Ivan Vilić