Uspješan vikend za KK Sensei ukupno 47 medalja

Drugog dana vikenda, takmičari iz Karate kluba Sensei marljivo su nastupali na turnirima u Banja Luci i Žepču, odakle su se vratili s 10 značajnih medalja: 2 zlatne, 4 srebrne i 4 bronzane.

Na međunarodnom karate turniru BUSHIDO Banja Luka OPEN, koji je okupio 476 takmičara iz 48 klubova i 7 država, naš klub je bio ponosno zastupljen. Naši hrabri takmičari – Adna Alić, Armin Halilović, Eldar Ikanović i Adin Hodžić – pokazali su izuzetno znanje i srčanost.

Adin Hodžić je zasluženo osvojio zlatnu medalju u kategoriji borbi za takmičare od 12 godina i starije, težine preko 52 kg.

Bronzane medalje su zauzeli:

• Armin Halilović u borbama za uzrast od 12 godina, težine do 37 kg,
  • Armin Halilović u borbama za uzrast od 13 godina, težine do 40 kg,
  • Eldar Ikanović u borbama za uzrast od 12 godina, težine do 52 kg.

Adna Alić je ostvarila značajan nastup zauzevši 5. mjesto u kategoriji borbi za takmičare od 13 godina i starije, težine preko 54 kg, nakon hrabre borbe u repesažu za 3. mjesto.

Na 1. kolu Karate lige ZE – DO kantona, kao gostujuća ekipa, takmičari iz KK Sensei su također briljirali, donoseći kući 1 zlatnu, 4 srebrne i 1 bronzanu medalju.

Zlatnu medalju je osvojila Nejla Ikanović u kategoriji kate za uzrast od 7 godina.

Srebrne medalje su pripale:

• Edinu Delmanoviću u borbama za uzrast od 14 godina, težine do 55 kg,
  • Amar Babajiću u borbama za uzrast od 13 godina, težine do 40 kg,
  • Ines Mujaković u borbama za uzrast od 14 godina, težine do 54 kg,
  • Emini Alić u borbama za uzrast od 12 godina, težine do 50 kg.

Bronzanu medalju je osvojila Nejla Ikanović u borbama za uzrast od 8/9 godina, težine do 32 kg.

Pored ovih izuzetnih rezultata, Adelina Tabaković i Maida Babajić također su pružile zapažene nastupe, iako ovaj put nisu osvojile medalje.