4 min. za čitanje

radnickilukavac2. Liga FBiH Sjever 2009/2010

Lukavac, 29.8.2009.

Prema informacijama koje smo dobili od našeg reportera sa terene, na stadionu Jošik po kišovitom vremenu okupilo se oko 100 gledatelja.

Sudije: Kosić Ivica (Orašje), Perić Željko (Orašje) i Muharemović Hakija (Kladanj)
Delegat: Lemezović Muraz (Tuzla)

Trener Radničkog Midhat Memišević na teren je izveo sljedećih 11 igrača:

1. Maksimović D., 4. Jusufović J., 15. Bekrić M., 3. Šubić A., 5. Mujagić S., 8.Mevkić H., 13. Begić E., 11. Alagić D., 10. Karić N. (Kapiten), 17. Aljukić S., 14. Sejdinović S.

Klupa:
12. Bećirović A., 2. Selimović A. 9. Selimović, 20. Sinanović J., 19. Huskić K., 16. Delmanović E., 6. Omerović M.

Trener Posavine  na teren je izveo sljedećih 11 igrača:

Zbog tehničkih problema ostali smo bez spiska igrača ekipe NK “Posavina 108”

————————————————————————————
(Napomena: Savjetujemo Vam da refresh-ujete prozor svake 2-3 minute, sistem još uvijek nije prilagođen da radi automatski)

90’ – KRAJ. Radnički je ostvario ubjedljivu pobjedu od 4-0 iako se igralo po jako lošem terenu.

80’ – Radnički je imao dvije vezane prilike. Prvo je Šubić odlično izveo slobodni udarac sa nekih 20 metara a golman je loptu morao da izbije u korner. Nakon kornera, Šubić je dobio loptu koja je završila tik pored stative.

75’ – Neiskustvo ali i težak teren sada je bilo razlog zašto Radnički nije zabio i peti pogodak. Selimović je izašao sam ispred golmana ali se spetljao i propustio 100% priliku.

66’ – I trener gostiju odlučio je da izvrši i prvu izmjenu. Izašao je igrač sa brojem 16 a ušao igrač sa brojem 6.

65’ – Trener Memišević odlučio se na prve izmjene. Sejdinović napušta igru a umjesto njega na teren ulazi Selimović.
Zbog grube igre, igrač gostiju sa brojem 18 zaradio je žuti karton.

60’ – Cijelu utakmicu fudbaleri Posavine pokušavaju da stanu na loptu i krenu u napad ali bez uspjeha. Radnički sada vodi 4-0 pogodkom Alagića nakon odlične akcije.

51’ – Nakon koškanja i svađe, sudija je opomenuo žutim kartonom Begića iz Radničkog i igrača sa brojem 13. iz ekipe Posavine. Magla je se nadvila nad Jošikom pa se smanjila i vidljivost na terenu.

47’ – Radnički pokazuje gostima da ne mogu ništa tražiti u Lukavcu. Bekrić zabija gol za vodstvo od 3-0

45’ – Poluvrijeme. Radnički ima inicijativu, stvara odlične prilike i ima siguran rezultat. Nadati se i da će drugo poluvrijeme utakmicu pratiti više gledatelja.

43’ – GOOOL, Šubić je strijelac! Radnički ima sigurno vodstvo od 2-0. Iako se igra po jakoj kiši, naša ekipa ima inicijativu. Nažalost, na tribinama je trenutno 20-ak gledatelja.

40’ – Gosti su napokon stvorili i prvu priliku. Nakon dosuđenog slobodnog udarca,  sa nekih 20-ak metara slabo su šutirali. I dalje puše jak vjetar.

37’ – Igrač gostiju br.14 zaradio je žuti karton zbog šuta na gol nakon dosuđenog ofsajda.

35’ – Ništa značajno se ne dešava na terenu. Gosti su se povukli a Radnički i dalje stvara prilike.

25’ – Radnički napada i stvara prilike. Sejdinović je imao odličnu priliku da postigne svoj drugi pogodak ali, nije bilo realizacije.

22’ – Gooool, morao je Radnički da kruniše svoju odličnu igru i vodstvom. Sejdinović je strijelac. Radnički vodi 1:0

19’ – Jak vjetar ometa igru ali se i dalje igra bazira na polovini Posavine.

15’ – Radnički ima inicijativu ali bez realizacije.

8’ – Domaći imaju terensku inicijativu i “opkolili” su gol Posavine.

1’ – Sudija je dao je znak za početak utakmice. Teren je dobar za igru. Oko 100 gledalaca na tribinama.