ZLATNA Lana Pudar! (VIDEO)

Nevjerovatna bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar upisala je najveći uspjeh karijere pošto je osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u vodenim sportovima koje se održava u Rimu.

Pudar je isplivala vrijeme 2:06.81 što je dovoljno za nevjerovatno prvo mjesto i najveći uspjeh karijere. Lana je nastupila u stazi broj dva i čuvala je prvo mjesto od starta utrke pa sve do samog kraja.

Srebrena medalja pripala je Dankinji Heleni Bach, koja je zabilježila vrijeme 2:07.30, dok je Italijanka Ilaria Cusinato osvojila bronzu (2:07.77).

Lana Pudar je zaplakala dok se intonirala himna Bosne i Hercegovine što je bio jedan od najdirljivijih trenutaka tokom današnjeg dana na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Himnu BiH i nevjerovatan uspjeh pozdravili su i navijači ostalih reprezentacija gromoglasnim aplauzom.