Lana Pudar osvojila fenomenalno peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Australiji

Lana Pudar osvojila je peto mjesto na Svjetskom prvenstvu na 25-metarskim bazenima u Australiji.

Naša Sirena, a Ribica tate Velibora Pudara, u utrci na 200 metara delfin u Melbourneu ostvarila je još jedan historijski rezultat.

U ovoj konkurenciji nastupile su ukupno 24 plivačice iz cijelog svijeta.

Na bazenu u Melbourneu Lana je imala sjajnu podršku, a tokom TV prijenosa vidjeli smo brojne zastave Bosne i Hercegovine.

Podsjetimo, Lana Pudar je noćas u svojoj kvalifikacijskoj utrci isplivala vrijeme 2:05.87 minute, i za sedam stotinki bila bolja od devetoplasirane domaće plivačice Laure Taylor, koja je tako ostala bez finala.

U noći sa utorka na srijedu Lana je u Melbourneu nastupila u kvalifikacijama utrke na 100 metara slobodno i zauzela 33. mjesto.

Mostarka je u svojoj kvalifikacionoj utrci zauzela šesto mjesto, u vremenu 54.76 sekundi, što je bilo dovoljno za 33. poziciju u ukupnom poretku.

U ovoj disciplini nastupile su ukupno 63 plivačice.