fbpx
Ad image

Evo koje aplikacije najviše troše bateriju vašeg telefona

2 min. za čitanje

Naši su pametni telefoni džepna čuda, ali su beskorisni ako nema energije koja bi ih pokretala. Neke aplikacije za rad trebaju više struje od drugih.

Nova studija kompanija OurPCB otkrila je koje popularne aplikacije najviše opterećuju baterije pametnih telefona i, moguće, skraćuju njihov životni vijek. 

Studija se temeljila na pretpostavci kako je korisnik iPhonea ili Androida dopustio aplikacijama pristup svim mogućim dopuštenjima koja traže pri prvoj instaliranju.

To uključuje status telefona, Wi-Fi vezu, pohranu, kameru, mikrofon, lokaciju, identitet, kontakte, SMS, informacije o pozivima, kalendar te pristup fotografijama, medijima i datotekama.

Na prvom mjestu među aplikacijama koje troše najviše energije bili su Fitbit i Instagram, za koje je utvrđeno kako su podjednaki potrošači. Te dvije aplikacije mogu potrošiti do 85 posto baterije, čak i kada nisu aktivno u upotrebi.

Općenito, društvene mreže aplikacije za fitness i za spojeve dosljedno su pri vrhu najzahtjevnijih kad je riječ o bateriji pametnog telefona.

Aplikacija Fitbit traži nekoliko dopuštenja kako bi istoimeni uređaj za praćenje aktivnosti mogao komunicirati s aplikacijom. 

Stoga je važno dopustiti pristup stvarima kao što su vaša lokacija i Wi-Fi veza. Ali, ne mora imati nužno pristup kameri, mikrofonu ili datotekama.

To nije slučaj s Instagramom, koji zahtijeva pristup kako biste mogli u potpunosti koristiti aplikaciju za objavljivanje pohranjenih fotografija, korištenje kamere i označavanje vaše lokacije.

Drugi najveći potrošači baterije bili su aplikacija za automatizaciju zadataka Tasker, LinkedIn, WhatsApp i Facebook.

Sedam od 20 najzahtjevnijih aplikacija bile su popularne aplikacije društvenih mreža: Instagram, LinkedIn, WhatsApp, Facebook, X (bivši Twitter), Telegram i Facebook Messenger.

Podijeli ovaj članak
Napišite komentar
Subscribe
Notify of
0 komentara
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments