Poraz lukavačkih rukometnih klubova

1 min. za čitanje

RK Lukavac je na gostovanju poražen rezultatom 33-26, u utakmici koju su obilježile greške sudijskog para Hajrulahović – Salkić, kojima je ovo bila prva zvanična utakmica. Do samog kraja prvog poluvremena igralo se gol za gol da bi nakon nekoliko sudijskih grešaka u korist domaćina poluvrijeme bilo završeno 13-8. Drugo poluvrijeme kao i prvo, pa je utakmica završena 33-26. Najbolji u redovima RK Lukavca bio je Ivanišević (9), Jukić (6), Osmić (5) i Halilović.

U Lukavcu je Omladinac dočekao ekipu Žepča i na iznenađenje svih prisutnih pobjedu su ostvarili gosti iz Žepča. Nedostatak koncentracije domaćih rukometaša ali i nekoliko prestrogih isključenja (8) uz veliki broj sudijskih grešaka koštalo je očekivanog rezultata. Prvo poluvrijeme završilo je u korist domaćih rezultatom 19-18. U drugom poluvremenu dolazi do pada koncentracije usljed mnogobrojnih sudijskih grešaka i isključenja, utakmica završava rezultatom 30-33. Najbolji u redovima Omladinca bili su Pejkušić i Tufekčić (6), Mahovkić i Hamzić (5).

U narednom kolu RK Lukavac dočekuje ekipu Bihaća dok Omladinac ide na gostovanje u Banoviće.