Plivači PK Galeb osvojili 33 medalje u Sarajevu

Emina Sejdinović / Foto: Arhiv

Ni ovaj put se Lukavčani ne vraćaju bez trofeja. Kao i na prethodnim takmičenjima, zvijezda mitinga je bila Emina Sejdinović sa osvojene dvije zlatne (200 mješovito i 100 delfin) i tri srebrne medalje. Najsjajnim odličjem se i okitio povratnik u redove lukavačkog kluba, Mirza Begunić, u disciplini 100 metara delfin. Mirza Begunić je osvojio i jednu srebrnu medalju. Tri srebrne medalje osvojio je Bakir Babović, a Zerina Karić dvije, dok su po jedno srebrno odličje osvojili Amna Okanović, Džejlana Redžić, Tarik Hamidović i Almir Subašić. Niska odličja je upotpunjena i bronzanim medaljama Zerine Karić i Amne Okanović.

Spomenimo i zapažene rezultate ostalih plivača lukavačkog kluba: Tarik Hamidović dva 4. mjesta, Tarik Rešidbegović dva 5. mjesta, Džejlana Redžić jedno 5. mjesto i Džana Salkić sa jedno 6. mjestom.

U ekipnom plasmanu, PK „Galeb-GIKIL“ je zauzeo izvrsno 4. mjesto sa ukupno osvojenih 155 bodova.