Ćejfi, ćejfi: UFC Lukavac osvojio 1. mjesto u regionalnoj ligi u Ultimate Frisbee-u

3 min. za čitanje

IMAG1597

Posljednji turnir ove sezone je održan u Hrvatskom gradu Iloku pod nazivom “Diskovi nad Dunavom”.

Tim iz Lukavca uspio je ostvariti najbolji mogući rezultat osvojivši PRVO mjesto, pobijedivši pet utakmica. Sa 1. mjestom iz Iloka i ostalim rezultatima sa prethodna 4 turnira na kojima su nastupili Ultimate Frisbee Club iz Lukavca zauzeo je PRVO mjesto u ukupnom poretku Grand Slam Beyond Borders, sezona 2013.

DSC_5349

Učešće na ovom turniru uzelo je osam klubova iz Mađarske, Slovenije, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine). UFC Lukavac nastupio je sa 7 članova ekipe (Emir Emić, Emir Nuhanović, Denis Kurtić, Nikola Jurić, Mirza Imamović, Amir Arapčić i Ervin Omerović).

1382925_463985117048235_1973839967_n

Grupnu fazu takmičenja UFC Lukavac prošao je pobijedivši tri ekipe:

UFC Lukavac BiH – Cosmo (Maribor, SLO) 14:6

UFC Neradnički (Beograd, SRB) – UFC Lukavac BiH 8:15

UFC Lukavac – Hallodigaz-e? (Budimpešta, HUN) 15:7

U polufinalnoj utakmici UFC je savladao ekipu iz FDK Zagreb sa (15:8), koja je bila favorit za osvajanje prvog mjesta na ovom turniru. U finalnoj utakmici lukavački tim uspio je laganom igrom sa velikim rezultatom od 15:3 savladati uigranu i iskusnu ekipu Air Đevrek iz Novog Sada.Bitno je naglasiti da je lukavački tim nastupio sa samo 7 igrača, koliko je i potrebno za igru, bez izmjene. Ogromna volja i puno uloženog truda urodili su plodom, što se vidi iz ostvarenog rezultata.

1383656_464310480349032_42348192_n

Završivši sezonu na prvom mjestu UFC Lukavac je ostvario ogroman napredak u odnosu na prošlogodišnji score (6. Mjesto)

Da se podsjetimo, od osnivanja Frisbee kluba Lukavac 2012. godine, ova momčad je nastupila na nekoliko turnira u Mađarskoj, Sloveniji, Hrvatskoj i Srbiji. Bili su domaćini internacionalnog Frisbee turnira u sklopu Grand slam serije te su organizovali nekoliko radionica za afirmisanje sporta i Ultimate Frisbeeja među mladim ljudima.

DSC_5323

Iako klub nema stalan izvor financijskih sredstava niti sponzora, uz ogroman entuzijazam i volju ovih mladih ljudi klub uspijeva ostvariti najbolje moguće rezultate.

U narednom periodu UFC Lukavac planira posjetiti nekoliko velikih evropskih turnira u Austriji i Holandiji, te time ovaj sport u BiH dići na jedan respektabilniji nivo.

1379252_463984930381587_595460745_n

U narednoj sedmici klub će organizovati proslavu trofeja ove sezone.

Ovim putem, članovi i uprava kluba UFC Lukavac bi se htjeli zahvaliti načelniku opštine Lukavac Dževadu Mujkiću, prijateljima i simpatizerima kluba na jednokratnoj financijskoj podršci kojom su u velikoj mjeri pokrili troškove odlaska na takmičenja ove sezone.