Odličan vikend za KK Sensei

2 min. za čitanje

Proteklog vikenda u Sarajevu održan je “BH Sarajevo open” na kojem se okupilo 835 takmičara u 922 kategorije iz 99 klubova Bosne i Hercegovine. Ovo je bio izborni turnir za Reprezentaciju BiH za djecu i seniore koji će se bodovati uz državno prvenstvo.

Na ovom takmičenju nastupilo je i 16 članova KK Sensei , Majda Baraković, Maid Nukić, Armin Halilović, Amar Babajić, Eldar Ikanović, Emrah Omerović, Adin Hodžić, Edin Delmanović, Adna Alić, Adna Ridžić, Ines Mujaković, Nejira Talović, Amar Hodžić, Medina Baraković, Amina Huskić i Haris Halilović, svi u borbama.

Prvog dana, u subotu, nastupala su djeca i U21 gdje su takmičari KK Sensei osvojili 3 zlatne i 4 srebrene:

Eldar Ikanović u borbama 12.god. do 52kg i
Adin Hodžić u borbama 12.god. preko 52kg.

Drugog dana, u nedjelju, nastupali su kadeti, juniori i seniori a takmičari KK Sensei su osvojili 2 zlatne i 1 bronaznu medalju:

Nejira Talović u borbama juniorke do 48kg, i
Amar Hodžić u borbama juniori preko 76kg

Bronzana medalja:

Haris Halilović u borbama seniori do 75kg.

Sa ukupno osvojenih 5 zlatnih i 5 bronzanih medalja takmičari KK Sensei su zauzeli sjajno 3 mjesto u generalnom plasmanu od 99 klubova !

Odlične nastupe imali su i ostali takmičari ali za bolji rezulat nedostajalo je malo sportske sreće.