KBS Radnički najtrofejniji klub iz BiH na Evropskom kupu

KBS Radnički osvojio je 11 medalja na Ilidži te je rangiran kao najtrofejniji klub iz BiH na Evropskom kupu.

Na nedavno održanom tradicionalnom takmičenju Grand Prix i Evropskom kupu u kickboxu na Ilidži, učešće je uzelo 115 klubova iz 15 država.

KBS Radnički učestvovao je sa 9 boraca te osvojio 4 zlata, 3 srebra i 4 bronze.

Mia Kerośević osvojila je zlatnu i dvije bronzane medalje u kategorijama mlađih kadeta u disciplinama Kick Light i Light Contact.

Seniorke Džana Tufekčić i Dženita Mahovkić na Evropskom kupu osvojile su zlatne medalje u disciplini Kick Light, dok se Danis Ribić zlatom okitio u seniorskoj konkurenciji K1 discipline.

Junior Belmir Memić i seniorka Maida Beganović osvojili su 2.mjesto u disciplini Low Kick, dok se Ibrahim Memić srebrom okitio u seniorskoj konkurenciji u K1.

Muhamed Omerović osvojio je bronzu u kadetskoj konkurenciji u Kick Lightu, dok je Dajan Ivanović osvojio 3.mjesto u K1 disciplini.

Klub se na Evropskom kupu pod vodstvom trenera Gorana Keroševića rangirao ukupno kao 13 klub od 115 prijavljenih, to jeste najbolje plasirani klub iz Bosne i Hercegovine.