Profesorica Dženita Memić, dobitnica brojnih nagrada za svoj književni rad, poznata i kao inicijatorica obnove rada legendarnog Književnog kluba „Mostovi“ u Lukavcu, autorica je nove zbirke poezije „Mrena“, koja je nedavno ugledala svjetlo dana.
Za prvu promociju prof. Memić odabrala je svoj grad i Centar za kulturu, te vas, cijenjena publiko, sa izrazitim zadovoljstvom, pozivamo na prvo javno predstavljanje zbirke savremene poezije „Mrena“, koja će se održati u četvrtak, 22. maja, s početkom u 19 sati, u prostoru Cabaret Cluba.
Inače, prof. Dženita Memić autorica je još jedne uspješne zbirke poezije „Bijeg“ čiji je izdavač bio upravo Centar za kulturu Lukavac, koja je, kako u našoj zemlji, tako i regiji, pobrala izuzetan uspjeh. Poezija naše mlade i uspješne autorice prevođena je na engleski, turski, italijanski, španski i francuski jezik, te na taj način doprla do čitatelja širom svijeta.
Stoga nam se pridružite da zajedno uronimo u svijet poezije kroz nove stihove satkane u „Mrenu“, te svojim prisustvom podržimo mlade i perspektivne autore sa područja Lukavca.