BiH Malci Genijalci briljirali na Olimpijadi u Mentalnoj Aritmetici 2021

2 min. za čitanje

Ponosno objavljujelmo da su naši Bosanskohercegovački Malci Genijalci na održanoj Olimpijadi u Mentalnoj Aritmetici, (Beograd, 13. juni 2021. godine) osvojili ukupno 27 medalja iz 9 upisnih centara BiH.

Veliki intelektualni megdan održan je između 1.500 učesnika iz 16 evropskih zemalja. Bosna i Hercegovina je ove godine po broju osvojenih medalja zauzela zavidno mjesto, na čemu se može zahvaliti vrijednom trudu i radu naših učitelja i naših malih genijalaca.

U ekipnom plasmanu Bosna i Hercegovina je ostvarila izuzetan uspjeh, a posebno su se istakli Banjalučki Malci Genijalci koji su osvojili 10 medalja – 5 zlatnih, 4 bronzane i jednu srebrnu medalju.

Takmičari su se nadmetali u više mentalnih disciplina, različitih komplikovanih matematičkih operacija. Najzanimljivije je bilo mentalno izračunavanje niza brojeva koji se smjenjuju brzinama od 2 do 5 brojeva u sekundi.

Olimpijada predstavlja jedinstveni događaj i najveće takmičenje ovog tipa u Jugoistočnoj Evropi. Manifestacija tradicionalno privlači veliko interesovanje učesnika i javnosti, zahvaljujući atraktivnosti koje donosi nadmetanje u mentalnim vještinama.

Naši Malci su se sa medaljama oko vrata vratili u Bosnu i Hercegovinu

Sa ponosom objavljujemo spisak škola i učesnika koji su ostvarile veoma zapažen uspjeh na međunarodnoj Olimpijadi iz mentalne aritmetike:

BANJA LUKA

  • Miloš Eskić (2 zlatne medalje)
  • Nina Obradović (2 zlatne medalje)
  • Konstantin Kličković (zlato i bronza)
  • Jan Šeranić (srebro)
  • Georgij Koprena (bronza)
  • Nikola Banika (bronza)
  • U Super umu – Sergej Aničić (bronza)

2. SARAJEVO

  • NOVI GRAD I CENTAR
  • Merjem Ćerimagić (zlato)
  • Zara Gredić (zlato)
  • Lana Krajinović (bronza)
  • Harun Hurem (bronza)
  • ILIDŽA
  • Aleyna Dolović (2 srebrne)
  • Lamija Ribica (2 bronze)

3. BIHAĆ

  • Nadia Malić (zlato)
  • Alem Saračević (2 srebrne)

4. VISOKO

  • Amar Delibašić (2 bronze)

5. ZENICA

  • Ula Srebrenica (srebro)

6. BRČKO

  • Rahela Marinković (srebro)

7. ISTOČNO SARAJEVO

  • Anisija Janjić (bronza)

8. TUZLA

  • Ahmed Đuzić (bronza)

Podijeli ovaj članak
Napišite komentar