Nurkić pružio odličnu partiju u pobjedi protiv Indiane

Košarkaši Trail Blazersa pobijedili su u Portlandu ekipu Indiane Pacersa rezultatom 116:100, a važan doprinos pobjedi domaćeg tima dao je i bh. reprezentativac Jusuf Nurkić.

U prvom poluvremenu gledali smo dosta izjednačen duel u kojem su blagu prednost imali domaći. Ipak, nisu uspijevali napraviti veću razliku pa se na odmor otišlo rezultatom 54:49.

Utakmica se riješila u trećoj četvrtini kada su Blazersi dodali gas i potpuno razbili Pacerse pa je posljednja dionica bilo samo završavanje posla.

Najbolji u Portlandu bio je Grant s 28 poena, dok je Simons ubacio 22. Turner je za Indianu ubacio 24 poena, dok je Hield imao double-double učinak od 22 poena i 11 skokova.

Nurkić je na terenu proveo 27 minute u kojima je dao ogroman doprinos pobjedi. Ukupno je ubacio 19 poena (5/9 za dva, 2/3 za tri, 3/7 za jedan poen). Tome je dodao i šest skokova te četiri asistencije.

Portland je na sedmom mjestu Zapadne konferencije s 13 pobjeda i 11 poraza, dok je Indiana također sedma, ali na Istoku, s omjerom 12-11.