Ubjedljive pobjede Mensura i Hamze pred pohod na medalju

Za karate reprezentaciju Tuzlanskog kantona ispred kluba borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac, nastupili su Čajić Hamza kadeti +70 KG i Đozić Mensur juniori -68 KG, kojim je ovo bio kontrolni turnir u svrhu pripreme za predstojeće svjetsko prvenstvo koje će se
sredinom novembra održati u Jakarti (Indonezija).

Obojica su u svojim kategorijama bili ubjedljivi osvojivši prva mjesta sa ukupno 5
uzastopnih pobjeda, čime su potvrdili visoku spremnost i formu u pohodu na svjetsku medalju.

Istog dana, mlađi takmičari kluba borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac su nastupili na karate takmičenju u Gradačcu na kojem je nastupilo 138 takmičara iz 14 karate klubova iz BiH, te osvojili ukupno 7 medalja i to 2 zlatne, 3 srebrene i 2 bronzane medalje. Zlatne medalje su osvojili Muradbašić Haris-borbe i Halilović Haris-borbe, srebrenim medaljama su se okitili Halilović Haris-kate, Memić Benjamin-borbe i Husić Benjamin-borbe, dok su bronze osvojili Husić Benjamin-kate i Omerović bakir-borbe.