U gradskom derbiju KK “Lukavac” savladao KK “Radnički”

KK “Radnički” je u ovoj utakmici nastupao sa 8 igrača što može biti jedan od razloga za poraz.

Početak utakmice obilježili su koševi sjajnih Islamovića i Nešića za tri poena, te uz dobru odbranu domaća ekipa je stvorila prednost od 19 poena, tako da se prva četvrtina završila 26:7.

U drugoj četvrtini se ponavlja ista priča, domaći nastavljaju da napadaju a Radnički ima problema u napadu. Do kraja poluvremena domaća ekipa je uspjela da ubaci 49 poena a gosti 19.

Naravno, poslije ostvarene rezultatske prednosti u prvom poluvremenu slijedi opuštanje domaće ekipe koja je treću četvrtinu završila minimalnom prednošću 14:13.

U zadnjoj četvrtini minutažu su dobili svi igrači sa klupe Lukavca. I oni su svoju šansu opravdali dobrom igrom i završili zadnju četvrtinu rezultatom 25:20.

Krajnji rezultat utakmice je 88:52 za KK Lukavac.

Najbolji strijelac A2 lige Mirnes Islamović je postigao 40 poena.

Od prodaje ulaznica prikupljeno je 500KM a novac će biti proslijeđen porodici Numanović za pomoć malom Elnuru.

Sledećeg vikenda KK Lukavac će na gosotvanju u Gračanici odmjeriti snage sa ekipom KK Gračanica.

U slučaju povoljnog rezultata, KK Lukavac će imati dobre šanse da izbori poziciju za doigravanje u A1 ligu i naravno ulazak u veći rang.