Srebrena medalja za kadetsku ekipu ŽOK “Smeč” Lukavac

1 min. za čitanje

U konkurenciji 6 ekipa iz BiH i Slovenije naše odbojkašice su osvojile drugo mjesto. U borbi do finala lukavačke odbojkašice su ostvarile 3 pobjede i bez izgubljenog seta se plasirale u finale ovog turnira.

U finalu turnira, sastale su se ekipe ŽOK “Smeč” Lukavac i ŽOK “Tabor” Ljubljana. Nakon dva seta rezultat je bio izjednačen. Prvi set je pripao ekipi iz Ljubljane sa 25:23, a naše odbojkašice su u drugom setu rezultatom 31:29 poravnale rezultat. Treći set je pripao ekipi ŽOK “Tabor” sa rezultatom 15:11.

Za osvojeno drugo mjesto ekipi ŽOK “Smeč” je pripao pehar i srebrna medalja.

Ovo je još jedan značajan rezultat mladih odbojkašica ŽOK “Smeč” Lukavac, nakon osvajanja Federalnog prvenstva i drugog mjesta na državnom prvenstvu za kadetkinje.