Smeč pružio dostojan otpor prvaku

1 min. za čitanje

Prvo kolo proljetnog dijela prvenstva igrale su i odbojkašice u Drugoj ligi FBiH Sjever.

Već na samom startu drugog dijela prvenstva Smeč je za protivnika imao vodeći sastav Gradine koja je opravdala ulogu favorita i došla do nove pobjede.

Ipak, treba čestitati neiskusnim odbojkašicama Smeča na odličnom otporu. Iako je Gradina prvi set povela i riješila u svoju korist sa 25:20, lukavčanke su se vratile u utakmicu i i drugi set riješile u svoju korist 25:18. Kvalitetniji sastav Gradine u nastavku je igrao bolje i sa 25:21 i 25:18 utakmicu priveo kraju i tako zadržao vodeću poziciju.

Smeču je ovo nakon tri uzastopne pobjede bio četvri poraz u sezoni. Sa osam bodova i utakmicu manje mlade lukavčanke zauzimaju 6. mjesto.

U narednom kolu Smeč je domaćin Maglaju.