Smeč ostvario gostujuću pobjedu u Gračanici

smec

Naša ekipa je bila favorit u utakmici protiv ekipe OK “Gračanica”, koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva ubilježila samo tri pobjede. Bio je ovo ujedno duel dva nekadašnja igrača OK “ 7-Lukavac”, koji su sa klupe predvodili ekipe u ovom susretu, sa jedne strane Alen Džambić na klupi OK “ Gračanica”, a sa druge strane trener naše ekipe Dražen Gojković.

Naše odbojkašice su odlično otvorile susret i bez većih problema privele kraju prvi set rezultatom 25:13.

U drugom setu su domaće igračice zaigrale nešto angažovanije i uspjele izjednačiti rezultat po setovima na 1:1.

U izjednačenoj igri, sa dosta grešaka, treći set je pripao našem superligašu rezultatom 25:23.

Četvrti set je naša ekipa odigrala puno ozbiljnije, te tako susret privela kraju za konačnih 3:1 u korist ekipe ŽOK “Smeč”.

Konačan rezultat, OK ”Gračanica” – ŽOK “Smeč” 1:3 ( 13:25, 25:21, 23:25, 16:25).

Ovom pobjedom se naš superligaš priključio gornjem dijelu prvenstvene tabele, te sa 6 pobjeda i 4 poraza, zauzima peto mjesto na prvenstvenoj tabeli sa 18 osvojenih bodova.

Narednog vikenda naše odbojkašice igraju poslednju utakmicu u ovoj polusezoni protiv ekipe OK “Gradina” Srebrenik, u subotu 21.12.2013. godine u 14,30 sati u sportskoj dvorani u Lukavcu.