Selma Sejdinović prvakinja BiH u džudou

Takmičarke Selma i Lejla Sejdinović (Lijevo)

U kategoriji do 52kg finalnu borbu radile su takmičarke judo kluba ‘Lukavac’ Selma Sejdinović i Lejla Sejdinović. Pobijedila je Selma Sejdinović i tako postala prvakinja BiH. Drugo mjesto osvojila je Lejla Sejdinović.

Selma Smajlović

U kategoriji do 78kg nakon duže pauze nastupala je Selma Smajlović koja je osvojila 3. mjesto.
U kategoriji +78kg Nermina Ćosićkić osvojila je 2. mjesto.
U kategoriji do 57kg Selma Ograšević izgubila je borbu za medalju i zauzela 5. mjesto.

Kod seniora Aladin Zahirović u kategoriji do 66 kg i Zlatko Alomerović u kategoriji +100kg su izgubili borbu za medalju i osvojili 5. mjesto.

Slijedećeg vikenda u Sarajevu se održava Evropski Kup za seniore i seniorke na kome će nastupiti takmičari iz 24 države među kojima i osvajači Državnih medalja iz našeg kluba.