Selma Sejdinović osvojila zlato za Bosnu i Hercegovinu

Na prvenstvu je nastupilo više od 100 najboljih balkanskih takmičara i takmičarki iz sedam zemalja. Za najboljeg takmičara prvenstva proglašen je bosanskohercegovački reprezentativac Amel Mekić, a za najbolju takmičarku Belkis Zehra Kaya iz Turske, saopćeno je iz Judo saveza BiH.

Prva mjesta i zlatna odličja za Bosnu i Hercegovinu su osvojili Amel Mekić u kategoriji do 100 kg i Selma Sejdinović (do 52 kg).
Mekić je na prvenstvu blistao punim sjajem pobijedivši sve svoje protivnike maksimalnim rezultatima. Selma Sejdinović je svojim odličnim nastupom iznenadila zlatnom medaljom.

Selma je ostvarila 3 pobjede i bila najuspješnija u svojoj kategoriji (pobijedila je predstavnicu Turske, Rumunije i BiH).

Selmu već narednog vikenda očekuje nastup na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj.