Radnički savladao Mladost iz Puračića

Fudbaleri FK Radnički u danas odigranoj prijateljskoj utakmici savladali su ekipu Mladosti iz Puračića rezultatom 3:1. S obzirom na to da su standardni prvotimci jučer odigrali kontrolnu utakmicu u Mramoru, trener Radničkog Amir Imamović danas je priliku za dokazivanje dao uglavnom mlađim igračima koji su opravdali ukazano povjerenje.

Mladost je pogotkom Bandića došla u vodstvo u 29. minuti utakmice i to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.
U drugom poluvremenu Radnički kreće sa mnogo ofanzivnijom igrom što je urodilo plodom već u 50. minuti kada Aljukić pogađa za izjednačenje rezultata.
Samo šest minuta trebalo je domaćim igračima da u potpunosti preokrenu rezultat. Prvo je u 55. minuti Bektić doveo Radnički u vodstvo od 2:1 da bi samo minutu kasnije Mehanović, doskorašnji igrač Mladosti, zatresao mrežu gostiju za konačnih 3:1.

Za ekipu Radničkog danas su nastupili: Fajić, Sinanović, Osmić, Hidanović, Omerović, Karić, Hodžić, Hurtić, Mehanović, Jusufović, Aljukić, Bektić i Mehić.

Narednu prijateljsku utakmicu FK Radnički igra u subotu, 20. februara u Orašju. Protivnik u ovoj utakmici će biti ekipa Mladosti iz Tinje.