Prokosovići srušili lidera, u Dobošnici prekid

3 min. za čitanje

Piše:Sadik Sinanović

Današnjim susretima nastavljena su takmičenja u nižim ligama. Igrano je 14.kolo u okviru 2.lige Federacije BiH gupa Sjever, i 1.lige TK, dok je u 2.ligi TK grupa Zapad kompletirano 12.kolo

U Prokosovićima je gostovao lider 2.lige FBiH,ekipa Bosne iz Mionice. Svoju dobru formu u ovom susretu potvrdila je ekipa Prokosovića, te minimalnim rezultatom 1:0 srušila lidera. Bila je ovo sedma ovosezonska pobjeda za crno-bijele, koji su ovim rezultatom zauzeli 6.poziciju na prvenstvenoj tabeli. Na prvenstvenu pauzu naš drugi predstavnik, ekipa Svatovca iz Poljica ide sa 8.pozicije. Svatovac je u ovom kolu bio gost u Malešićima, kod Mladosti. Domaći su slavili rezultatom 4:1, a za Svatovac je ovo bio šesti ovosezonski poraz.

U 1.ligi TK, lukavački fudbal se pokazao u blijedom svjetlu. Ekipa DSK je u Devetaku ugostila Orahovicu 74. Akteri ovog susreta su miroljubivim rezultatom (0:0) podijelili bodove. DSK je ovim remijem ostao na 4.poziciji, te tako propustio priliku da prezimi u samom vrhu prvenstvene tabele. Za razliku od meča u Devetaku, u Dobošnici je bilo sve samo ne miroljubivo. Naime na susretu između domaćeg Željezničara i Mladosti iz Puračića, u 51.minuti je došlo do prekida. Nakon nedosuđenog prekršaja u korist gostiju, igrači Mladosti oštro protestuju, te u nastavku igre i fizički napadaju glavnog sudiju ovog susreta. Sudac nakon napada nije bio u stanju privesti kraju ovaj susret, te će o ovom incidentu, kao i konačnom ishodu susreta odlučivati Disciplinska komisija NSTK. Prekid susreta desio se kod rezultata 3:1 za domaćina.

Sloga iz Bikodža je na gostovanju u Hrvatima, kod Poleta upisala vrijednu pobjedu u jednom izuzetno atraktivnom susretu. Rezultat je glasio 4:5, a ekipi Sloge je ovo tek treća prvenstvena pobjeda. Vrijedan gostujući bod upisao je BSK, na gostovanju u Škahovici (0:0) kod direktnog konkurenta za ispadanje iz 2.lige TK. Pravi potop doživjela je Orahovica 77 u Doborovcima, kod Mladosti izgubivši rezultatom 6:0. Ovim porazom Orahovica je postala posljednjeplasirana ekipa na prvenstvenoj tabeli. Ništa bolje na gostovanju nije prošla Mladost iz Gnojnice, oni su poraženi od Bukovika u Gornjem Srebreniku rezultatom 7:2, a Turija je na domaćem terenu demolirala Jedinstvo iz Huskića sa visokih 6:1. Peti ovosezonski poraz upisao je i Mramor iz Babica, i to na domaćem terenu. Uspješniji su bili gosti iz Brijesnice (Mladost) rezultatom 1:2. Samo dno prvenstvene tabele još uvijek pripada našoj Općini, 13. Sloga iz Bikodža, a 14. Orahovica 77. Nakon 12. odigranih kola naš najbolje plasirani tim je i dalje Turija sa 19 bodova, na 3.poziciji.