Omladinac ostvario prvu gostujuću pobjedu

ORK Omladinac

U utakmici koja se igrala danas (subota) u 16,00 sati u Sportskoj dvorani u Banovićima, pred oko stotinjak gledalaca, naši mladi rukometaši iznenadili su domaće igrače pruživši izvanrednu igru.

Od samog početka utakmice rukometaši „Omladinca“ držali su konce u svojim rukama, igrali dobru odbranu i brze napade i prvo poluvrijeme utakmice okončali sigurnim vodstvom 14 : 8.

Drugo poluvrijeme takođe je prošlo u odličnoj igri naših rukometaša, tako da povoljan rezultat ni u jednom trenutku nije dolazio u pitanje, pa je konačan rezultat glasio 21 : 31.

Najraspoloženiji među gostujućim rukometašima „Omladinca“ danas su bili Pejkušić sa 11, Hamzić sa 7 i Grahić sa 6 postignutih golova.

Od domaćina su se istakli Čamdžić sa 5 i Savić sa 4 pogodka.

Utakmicu je uspješno vodio sudijski dvojac Grbić-Memić.

Ova pobjeda posebno je značajna i zbog činjenice da danas nisu nastupala tri standardna igrača zbog bolesti i to kapiten Tufekčić, Mahovkić i Ibišević.

U narednoj utakmici ORK „Omladinac“ domaćin je RK „Bosna – TS“ Tešanj.