Superliga FBiH u odbojci za žene: ŽOK Smeč siguran u Kalesiji

U okviru 6.kola Superlige FBiH za odbojkašice, u fiskulturnoj sali MSŠ Kalesija je odigrana utakmica između ŽOK Bosna Kalesija i ŽOK Smeč Lukavac. Odbojkašice Smeča su prije ove utakmice imale maksimalan broj bodova (5 kola – 5 pobjeda), a da su trenutno najbolja ekipa u Superligi FBiH pokazale su i u ovoj utakmici protiv mlade ekipe Bosne.

Da su iskusnija, ali i daleko kvalitetnija ekipa, luakvačke odbojkašice su pokazale u prvom setu, koji su bez većih problema riješile rezultatom 9:25. Drugi set trener ŽOK Smeč je “promiješao karte”, te šansu dao rezervisitima. Iskusni trener Bosne,Rašid Tubić, je to znao kazniti, pa su lukavčanke set spašavale u samom finišu uvođenjem najboljih igračica, a konačan rezultat je glasio 23:25. I treći set Smeč je riješio bez većih problema rezultatom 11:25.

ŽOK Bosna Kalesija – ŽOK Smeč Lukavac 0:3
(9:25; 23:25; 11:25)