Kadetska ekipa ŽOK “Smeč” Lukavac pobjednik prvog kruga takmičenja za prvaka FBiH u odbojci

2 min. za čitanje

22222

Protekle nedjelje Gradačac je bio domaćin prvog kruga takmičenja za prvaka Federacije BiH u odbojci, za kadetkinje (1999. godište i mlađe), u kome je nastupila kadetska selekcija ŽOK “Smeč” Lukavac.

U ovoj grupi se takmičilo pet ekipa koje su bile podijeljenje u dvije takmičarke grupe:

Grupa  A)  ŽOK “SMEČ” Lukavac i OK “Olimp” Orašje,
Grupa B) OK “Kula” Gradačac, OK “Napredak” Odžak i ŽOK “Jedinstvo” Tuzla.

Nakon odigranih susreta po grupama rezultati su bili sljedeći:

Grupa A) ŽOK “SMEČ” Lukavac – OK “Olimp” Orašje  2:1,
Grupa B) OK “Kula” Gradačac – OK “Napredak” Odžak 2:1,
ŽOK “Jedinstvo” Tuzla- OK “Kula” Gradačac 0:2,
OK “Napredak” Odžak- ŽOK “Jedinstvo” Tuzla 2:0

33333

Prvoplasirane i drugoplasirane ekipe po grupama su igrale u polufinalu, a rezultat nakon odigranih polufinalnih susreta je bio:

ŽOK “SMEČ” Lukavac – OK “Napredak” Odžak 2:1,
OK “Kula” Gradačac – OK “Olimp” Orašje  2:0.

Pobjedama u polufinalnim susretima, plasman u finale prvog kruga takmičenja su ostvarile ekipe ŽOK “Smeč” Lukavac i OK “Kula Gradačac.

Prvi set finalnog susreta je nakon nešto bolje igre dobila ekipa OK “Kula” Gradačac rezultatom 25:21.

U drugom setu su naše kadetkinje zaigrale odlično i povele rezultatom 13:0. Nakon furioznog starta naše ekipe, domače igračice nisu uspjele da se vrate u igru te je drugi set završen rezultatom 25:16 u korist ekipe ŽOK “Smeč”.

1111

U odlučujućem trećem setu odličnim servisom i napadom naše kadetkinje su ostvarile pobjedu rezultatom 15:11 i prvo mjesto koje vodi u završnicu prvenstva Federacije BiH.

Završni turnir za prvaka Federacije BiH u kategoriji kadetkinje će biti odigran tokom aprila ove godine, na kojem će nastupiti 4 najbolje kadetske ekipe, pobjednice prvog kruga takmičenja po grupama.

Za ekipu ŽOK “Smeč” su nastupile: Melika Dautović, kapiten ekipe, Antonela Crvenković, Tea Begović, Aida Muratović, Tea Lukanović, Ena Likić, Dženita Merdanović, Maida Kamenčić, Lejla Imširović, Dženita Dugić, Ivana Mijatović, Aldijana Begić, Amina Ćatić, Belma Mujakić, Zinaida Husić, Dajana Kovačević, trener ekipe Melisa Osmić.