Mostar: ORKA Lukavac osvojila jednu zlatnu i dvije bronzane medalje

Organizatori prvenstva bili su karate savez BiH i karate klub “Neretva” Mostar. Klub boriačkih sportova “ORKKA” Lukavac dostojanstveno je predstavilo 5 takmičara koji su ponovili identičan uspjeh kao na državnom prvenstvu prošle godine osvojivši ukupno 3 medalje, jednu zlatnu i dvije bronzane medalje.

Zlatnu medalju je osvojila muška ekipa u katama ekipno u sastavu Emir Ćosićkić, Damir Baćić i Denis Kurtić.

Bronzane medalje su osvojili Denis Kurtić u katama i Željko Zombra u borbama seniori teška kategorija.

Bitno je spomenuti i odličan nastup Amira Ejubovića koji je poražen u borbi za treće mjesto te zauzeo odlično 5 mjesto u kategoriji borbe seniori -75 KG.

Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac u ukupnom plasmanu klubova je zauzeo odlično 6 mjesto.