KUP BiH: Radnički na korak do 1/4 finala

Piše: Sadik Sinanović

Lukavčani su ovom pobjedom pokazali da su najprijatnije iznenađenje KUP takmičenja u BiH.

Krenuo je Radnički hrabro, te stvorio početni pritisak na odbranu domaćih. Pokušaj Selmaovićaiskosa odbranio je golman domaćih, da bi nedugo zatim Džafić, udarcem sa preko 20m pogodio za 0:1, igrala se 14. minuta.

Nakon što su primili pogodak, Travničani su krenuli ofanzivno, pokušavajući svim silama doći do izjednačenja. Redali su se pokušali pred golom Radničkog, a igrač domaćih, Hasanhodžić je u 31. minuti pogodio stativu, te u nastavku susreta još nekoliko puta opasno zaprijetio, ali je Nikolić bio sjajno raspoložen i heroj ovog susreta.

Dok su pred sami kraj susreta domaći vršili pritisak na odbranu Radničkog, Kuduzović je sjajno povukao loptu i dobrim pasom pronašao Junuzovića koji pogađa za konačnih 0:2, igrala se sudijska nadoknada.

Vrijedi istaći da su po povratku sa gostovanja, SIOUX-i priredili veličanstven doček svojim ljubimcima, te zajedničkom pjesmom i bakljadom proslavili ovu pobjedu “Ova pobjeda je za Vas” – poručili su naši fudbaleri SIOUX-ima.