Košarkaši ostvarili i treću uzastopnu pobjedu

Naša ekipa je prvu četvrtinu utakmice pružila slab otpor Brčkom, koji su sa vanjskih pozicija uspješno realizovali otvorene šuteve.

Rezultat se tokom utakmice mjenjao u korist domaćina i gostujuće ekipe, tako da se do samog kraja čekao pobjednik, u kojem je veću želju za pobjedom pokazao KK Lukavac.

Prvu četrtvinu Brčaci su riješili u svoju korist 28:19, da bi se Lukavčani probudli u drugoj četvrtini i riješiili je sa 8:19 i tako poluvrijeme se završilo 38:36 za naš tim.

Treća četvrtina ponovno je pripala Brčkom 25:21, a četvrta 13:19 za KK Lukavac.

Najbolji strijelci za naš tim bili su: Islamović Mirnes 27, Ilić Dušan 21, Ćosić Adnan 7, Nešić Bojan 9, Mešetović Nadir 10, Toplak Alen 4.

Ovom pobjedom naši košarkaši će dijeliti 1. mjesto na tabeli sa ekipom KK Čelik iz Zenice.

Iz kluba se zahvaljuju navijačima koji su doputovali u Brčko i prućili podršku našim košarkašima. Naredno kolo u Lukavac dolazi ekipa KK Bosna iz Sarajeva, nekadašnji evropski prvak.

Pozivaju se svi navijači i ljubitelji košarke da dođu i bodre naš tim do pobjede.