FK “Radnički” Lukavac 2 – 0 NK “Dinamo” D. Mahala

4 min. za čitanje

radnicki-dinamo naslovnaU danas odigranoj utakmici 15. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever, igrači FK “Radnički” iz Lukavca pobijedili su gostujuću ekipu NK “Dinamo” iz D. Mahale rezultatom 2-0. Domaći fudbaleri imali su terensku inicijativu tokom cijele utakmice dok se gostujuća ekipa uglavnom branila i preko kontranapada pokušavala ugroziti gol danas skoro potpuno “nezaposlenog” Bećirovića.

Već u 2. minuti napadač Radničkog Sejdinović dolazi u priliku da postigne vodeći pogodak za domaće ali golman Dinama je na mjestu. U 13. minuti Aljukić pokušava sa 16 metara ali njegov šut nije bio dovoljno precizan te lopta odlazi preko gola gostujućeg golmana.
Prvi udarac gostiju prema golu bilježimo u 28. minuti kada Živković šutira sa nekih 20 metara ali Bećirović je na mjestu.
Finiš prvog poluvremena donosi dosta uzbuđenja – prvo je Hidanović  u 45. minuti snažnim udarcem zatresao prečku gola gostiju da bi samo jednu minutu kasnije u sudijskoj nadoknadi  prvog poluvremna Halilčevićev šut glavom odbranio golman gostiju Saltović i loptu ispod same prečke skrenuo u korner. Na odmor se otišlo pri rezultatu 0-0.

Početak drugog poluvremena donosi pravu ofanzivu domaćeg tima na gol gostiju. Prvo je Babić u 49. minuti nakon kornera šutirao pored gola. U 51. minuti kapiten domaćih Karić sa 17 metara šutira snažno, ali lopta odlazi tik iznad prečke gola gostujuće ekipe.
Prvi pogodak na utakmici postiže Sejdinović u 65. minuti i dovodi domaći tim u vodstvo od 1-0.
Igrači Raničkog ni nakon postignutog pogotka nisu prestali sa opsadom gostujućeg gola. Samo tri minute nakon vodećeg pogotka, Karić odlično prolazi po lijevoj strani i odličnim ubacivanjem lopte u šesnaesterac gostiju upošljava Aljukića koji sa svega 5 metara ne uspijeva savladati golmana Dinama.

Zanimljiva situacija desila se u 73. minuti kada gostujuća ekipa ostaje sa 10 igrača na terenu jer se u jednom duelu sa Sejdinovićem golman Saltović povrijedio i nije mogao nastaviti utakmicu. Gosti su u Lukavac došli sa samo jedanaestoricom igrača (prva postava) a na klupi za rezervne igrače sjedili su samo trener i fizioterapeut. Povrijeđenog Saltovića na golu je zamijenio igrač iz zadnje linije gostiju Baotić.

Fudbaleri Radničkog koriste brojčanu prednost i u nastavku utakmice stvaraju prilike za pogodak. U 78. minuti Alagić odlično upošljava Aljukića koji je zamalao neprecizan. Kapiten domaće ekipe Karić u dobroj je prilici u 82. minuti kada sa desetak metara šutira pravo u dobro postavljenog Baotića. Samo minutu kasnije Begić sa 15 metara šutira snažno i pogađa prečku gostujućeg gola.
U drugoj minuti sudijske nadoknade Alagić preciznim i snažnim udarcem sa preko 20 metara dovodi Radnički u vodstvo od 2-0 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Treba istaći da ekipa FK “Radnički” iz Lukavca u prvom dijelu prvenstva nije primila niti jedan gol na domaćem terenu.

POČASNI DRES FK “RADNIČKI” ZA SODA LIVE PORTAL

Dres zajednicka

Prije početka današnje utakmice, na stadionu Jošik održana je ceremonija na kojoj je uredniku SodaLIVE portala od strane UO i fudbalera FK “Radnički” Lukavac uručen počasni dres ovog kluba. Dres je poklon i znak zahvalnosti za praćenje i izvještavanje sa domaćih i gostujućih utakmica te informisanja javnosti o požaru u klupskim prostorijama i dešavanjima nakon tog nemilog događaja.