FK “Radnički” Lukavac 2 – 0 FK “Mladost” Malešići

3 min. za čitanje

radnicki - malesiciDanas je na stadionu “Jošik” u Lukavcu odigrana zaostala utakmica 12. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa sjever između FK “Radnički” Lukavac i FK “Mladost” Malešići. Domaća ekipa zasluženo je na kraju slavila pobjedu od 2-0.

Tokom cijele utakmice fudbaleri Radničkog diktirali su tempo igre.
Prvi udarac prema golu gostiju bilježimo u 17. minuti kada Aljukić sa 20 metara šutira prema golu gostiju ali siguran je golman Jukan.
U 26. nakon dobrog proigravanja Sejdinovića lopta dolazi do Šubića koji sa svega 5-6 metara šutira direktno u golmana Mladosti.

Igrao se 30. minut kada je loptu ubačenu  u šesnaesterac gostiju neko od igrača Mladosti u gužvi zaustavio rukom, a glavni sudija meča Novalić dosuđuje najstrožu kaznu u korist domaćina.
Siguran izvođač jedanaesterca bio je Aljukić i pogodio za vodstvo domaćih od 1-o.
Sedam minuta kasnije gosti su imali priliku za izjednačenje. Nakon neuspjele ofsajd zamke odbrambenih igrača Radničkog, loptu je primio napadač Mladosti Mujkić  i izbio sam, oči u oči sa golmanom Bećirovićem koji je bio uspješniji u ovom duelu te odbranio udarac Mujkića.
U 43. minuti već je 2-o. Sejdinović je napravio solo prodor po desnoj strani, promiješao odbranu gostiju i efektno zakucao loptu iza leđa nemoćnog golmana gostiju.
Do kraja prvog poluvremena gosti su preko Mujkića imali još jednu priliku, ali ponovo se istakao danas najbolji pojedinac u ekipi Radničkog, golman Aldin Bećirović.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto sporiji tempo a izdvojit ćemo dvije prilike, po jednu sa svake strane.
Igrao se 76. minut, Sejdinović je ubacio loptu sa desne strane za Alagića koji šutira glavom prema golu, ali golman ekipe iz Malešića pravi paradu i loptu izbacuje u korner.

Gosti su jedini put u drugom poluvremenu ozbiljnije zaprijetili u 86. minutu kada je Kalesić pokušao prizemnim šutem iz slobodnog udarca savladati Bećirovića, međutim mreža golmana Radničkog za goste je i danas ostala neosvojiva tvrđava.

FK “RADNIČKI” LUKAVAC 2 – 0 FK “MLADOST” MALEŠIĆI