Odličan nastup lukavačkih karatista na državnom prvenstvu

Takmičenje je organizovano pod pokroviteljstvom karate saveza BiH a tehnički organizator je bio karate klub “NERETVA” Mostar.

Na turniru je uzelo učešće 480 takmičara iz 65 klubova širom Bosne i Hercegovine. Svoje učešće uzeli su i 4 takmičara kluba borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac, i to u sastavu: Đozić Mensur, Ejubović Amir, Baćić Damir i Hrvić Emina, koji su ostvarili zapažene rezultate, osvojivši jednu srebrenu i jednu bronzanu medalju.
U kategoriji kadeta borbe -63 KG, bronzanu medalju i treće mjesto je osvojio Đozić Mensur, dok je u kategoriji kate juniori, drugo mjesto i srebrenu medalju osvojio Ejubović Amir.

Bitno je spomenuti nastupe Ejubović Amira u kategoriji borbe mlađi seniori U-21, koji je nakon 2 pobjede poražen u borbi za 3 mjesto, kao i Damir Baćić koji je poražen u meču za 3 mjesto u kategoriji kate juniori, čime su ova dva takmičara zauzela 5 mjesto u tim kategorijama, dok je Emina Hrvić izgubila u drugom kolu u kategoriji borbe juniorke +59 KG.