Tri zlata i bronza za KBS ORKKA Lukavac

Na 14. prvenstvu FBiH za kadete, juniore i mlađe seniore, takmičari KBS ORKKA Lukavac osvojili su četiri medalje. Takmičenje je održano u nedjelju u Jajcu a učestvovala su 374 takmičara iz 71 kluba sa područja ovog entiteta.

KBS ORKKA, u pratnji trenera Željka Zombre nastupio je sa šest takmičara, koji su se u Lukavac vratili sa četiri medalje, tri zlatne i jednu bronzanu, te osvojili plasman na peto mjesto. Članovi lukavačkog kluba su na najsjajniji način otvorili drugu takmičarsku polusezonu i tako nastavili kontinuitet vrhunskih sportskih rezultata.

Prvaci Federacije BiH za 2019 godinu su Halima Čajić, borbe kadetkinje +54 KG, najbrojnija kategorija prvestva koja je brojala 36 takmičarki, zatim Haris Halilović, borbe kadeti -57 KG i Hamza Čajić, borbe mlađi seniori -84 KG.

Halima Čajić je također osvojila bronzanu medalju u kategoriji borbe juniorke +59 KG, dok je u istoj kategoriji plasman na peto mjesto zauzela Dora Fazlić.

Naredne sedmice takmičare KBS ORKKA očekuje državno prvenstvo koje će se održati u Vogošći.