Šest medalja sa 19. Federalnog prvenstva za KK Sensei

3 min. za čitanje

U nedjelju, 17. ožujka 2024. godine, u Zenici je održano 19. Federalno prvenstvo za djecu na kojem je sudjelovalo 84 kluba sa 767 takmičara u 866 kategorija.

Na ovom natjecanju, 16 takmičara iz KK Sensei Turija-Lukavac nastupili su u katama i borbama, postižući izvrsne rezultate. U kategoriji katama, nastupili su: Baraković Maida, Imširović Sara, Mujagić Azra, Nukić Maid, dok su u borbama sudjelovali: Nukić Maid, Baraković Maida, Babajić Amar, Alić Adna, Ridžić Adna, Hamustafić Mija, Halilović Armin, Babajić Maida, Omerović Emrah, Ikanović Eldar, Hodžić Adin, Mujaković Ines, Delmanović Edin i Muratović Amar. Ukupno su osvojili 6 medalja: jednu zlatnu, dvije srebrne i tri brončane.

Zlatnu medalju osvojio je Emrah Omerović u kategoriji borbi za uzrast 12 godina i težinu do 42 kg.

Srebrne medalje osvojili su Armin Halilović u kategoriji borbi za uzrast 12 godina i težinu do 37 kg, te Adna Alić u kategoriji borbi za uzrast 13 godina i težinu preko 54 kg.

Brončane medalje osvojili su Maid Nukić u kategoriji borbi za uzrast 11 godina i težinu do 35 kg, Eldar Ikanović u kategoriji borbi za uzrast 12 godina i težinu do 52 kg, te Adin Hodžić u kategoriji borbi za uzrast 12 godina i težinu preko 52 kg.

Osim toga, nekoliko natjecatelja je postiglo izvrsne rezultate, iako su im malo nedostajale sportske sreće: Ines Mujaković – 5. mjesto u kategoriji borbi za uzrast U14 do 54 kg, Majda Baraković – 7. mjesto u kategoriji borbi za uzrast 10 godina do 30 kg, Amar Babajić – 7. mjesto u kategoriji borbi za uzrast 13 godina do 40 kg, Adna Ridžić – 7. mjesto u kategoriji borbi za uzrast 13 godina preko 54 kg, Mija Hamustafić – 7. mjesto u kategoriji borbi za uzrast U14 do 49 kg, Edin Delmanović – 7. mjesto u kategoriji borbi za uzrast U14 do 55 kg, Majda Baraković – 9. mjesto u kategoriji katama za uzrast 10 godina, te Amar Muratović – 9. mjesto u kategoriji borbi za uzrast U14 do 55 kg.