10 medalja za KBS MASTER na karete kupu “Lukavac 2023”

2 min. za čitanje

Dana 24.09.2023. godine, u organizaciji KK “Sensei” Turija-Lukavac, održan je 23. karate kup “Lukavac 2023” u Gradskoj sportskoj dvorani u Lukavcu.

Na ovom turniru se takmičilo 518 takmičara iz 49 klubova iz Bosne i Hercegovine i Srbije, koji su se takmičili u ukupno 684 disciplina. Klub borilačkih sportova “MASTER” iz Lukavca također je učestvovao na ovom turniru, a u službenim kategorijama njihovi takmičari su osvojili ukupno 6 medalja, od čega 3 zlatne i 3 srebrne, dok su u neslužbenim kategorijama osvojene 4 medalje, uključujući 1 zlatnu, 1 srebrnu i 2 bronzane medalje.

Zlatne medalje u službenim kategorijama osvojili su:

1. Belma Kuduzović u kategoriji borbe seniorke -50 kg
  2. Vedad Mosorović u kategoriji kadeti borbe -70 kg
  3. Faris Mosorović u kategoriji borbe dječaci 11 godina -45 kg.

Srebrne medalje su osvojili:

1. Ajdin Halilagić u kategoriji borbe kadeti -63 kg
  2. Mahir Kasumović u kategoriji kate dječaci 8 godina
  3. Kata tim dječaci 8/9 godina u sastavu: Mahir Kasumović, Sanel Velagić i Alen Velagić.

U neslužbenim kategorijama, zlatnu medalju je osvojila Rina Musaj u kategoriji kate djevojčice 9 godina, srebrnu medalju Alen Velagić u kategoriji kate dječaci 8 godina, dok su bronzane medalje osvojili Kenan Sinanović u kategoriji kate dječaci 11 godina i stariji te Admin Kasumović u kategoriji kate dječaci 9 godina.