IV memorijal “Bego Halilović”: JP Rad na penale bolji od Radničkog

2 min. za čitanje

Danas je u lukavačkoj sportskoj dvorani sa početkom od 12:00 sati održan 4. memorijalni malonogmometni turnir “Bego Halilović”, na kojem je učešće uzelo osam takičarskih ekipa. Turnir je otvoren intoniranjem himne Bosne i Hercegovine, kao i minutom šutnje za Begu Halilovića.

Obzirom da je ekipa Fabrike cementa Lukavac, odustala od učešća, naknadno je pozvan FK Radnički Lukavac čiji su se juniori predstavili u dobrom svjetlu i na kraju došli do same završnice turnira. Plavo-bijele je tamo dočekao sastav, današnjeg neformalnog domaćina turnira, JP Rad Lukavac, koji ih je nakon regularnog dijela finalnog susreta (2:2) porazio boljim izvođenjem penala.

Već u prvom kolu takmičarskog programa mogao se vidjeti veliki broj lijepih poteza, atraktivne i borbene igre, a postignuti su slijedeći rezultati : FK Radnički Lukavac – Orahovica 77  4:1, RK Vijenac – Dom zdravlja  3:0, NK Prokosović – JP Rad Lukavac  0:3, Termoelektrana – RVI 1:1 (2:3).

U nastavku turnira odigrana su dva polufinalna susreta u kojima je Radnički rezultatom 2:0 bio bolji od RK Vijenac, a “domaćin” JP Rad Lukavac je minimalno savladao RVI sa 1:0. Finalni susret u kojem su se sastali omladinci FK Radnički Lukavac i JP Rad ponudio je atraktivnu igru, koja je u regularnom dijelu okončana bez pobjednika 2:2, da bi se u izvođenju penala bolje snašla dosta iskusnija ekipa JP Rad, koja je tako postala i pobjednik ovogodišnjeg turnira.

Na samom zatvaranju turnira uručene su nagrade i zahvalnice najboljim ekipama, a za najboljeg strijelca turnira proglašen je Sejdalije Bektić iz pobjedničke ekipe JP Rad Lukavac.