Ad image

GIKIL tema press konferencije Kantonalnog tužilaštva

1 min. za čitanje

Danas će u Kantonalnom tužilaštvu Tuzlanskog kantona biti održana press konferebncija. Tema je  postupanje  Tužilaštva i  formiranih istražnih timova u vezi  sa dva događaja u Global Ispat koksnoj industriji ( GIKIL)  Lukavac iz maja i avgusta 2018. godine, kada je došlo do  izlijevanja katrana,  amonijačne vode i drugih opasnih  materija u okolini Lukavca i rijeku Spreču.

Na konferenciji će govoriti glavni kantonalni tužilac Tomislav Ljubić, te šefica istražnog tima tužilaca koji rade na predmetima zagađenja okoliša na području TK Jasmina Mujezinović.

Podijeli ovaj članak
Subscribe
Notify of
1 komentar
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments

Moglo je tužilaštvo ovo spriječiti davno, kada su momci prijavili nezakonitosti poslovanja tom istom tužilaštvu. Treba se zapitati i zašto je tužilaštvo šutilo više od dvije i po godine.
Ne bi se ovo danas desilo.
Niko se ne pita zašto su svi napustili, samo je jedan od njih ostao.
Ili je lud ili principijelan.