Lukavčanke pobijedile na domaćem terenu u Maglaju!?

2 min. za čitanje

Lukavčanke iz KK RAD Lukavac upisale su izuzetno važnu pobjedu nad ekipom iz Banja Luke rezultatom 5:3, ostvarivši prvi trijumf u ovom dijelu sezone. U napetoj i borbenoj utakmici odlučivale su nijanse, ali su timski duh, koncentracija i zajedništvo na kraju donijeli zasluženo slavlje.

Presudni trenutak susreta bio je ukupan broj oborenih čunjeva – naše igračice srušile su čak 20 čunjeva više od protivnica, čime su potvrdile kvalitet i stabilnost u ključnim momentima meča.

Titulu igračice utakmice ponijela je Anisa Đuzić, koja je briljirala sa fenomenalnih 561 oborenim čunjem. Sjajan doprinos pobjedi dale su i Sandra Durmić te Zineta Mujčinović, koje su svojim nastupima donijele ključne bodove i dodatno učvrstile prednost ekipe. Raduje i vidljiv napredak ostatka tima, koji najavljuje još bolje rezultate u nastavku sezone.

Međutim, uz sav ponos zbog pobjede, ne može se zaobići gorka činjenica – Lukavčanke svoje domaće utakmice igraju u Maglaju. I to ne zato što nemaju kuglanu u svom gradu, već zato što je pristup kuglani u Lukavcu, odlukom rukovodstva Centra za kulturu i v.d. direktorice Merime Isić, zabranjen već mjesecima.

Bez konkretnih koraka da se problem riješi, koji evidentno postoji, bez preciznih rokova kada će teren ponovo biti dostupan za trenažni i takmičarski proces, sportistkinje su primorane putovati u drugi grad kako bi igrale “domaće” susrete. Time se klubu stvaraju dodatni troškovi i otežava organizacija.

Ako ništa, naše sportiskinje zaslužuju jasne informacije, plan rješavanja problema i konkretne rokove. Sve drugo je neodgovorno prema klubu, igračicama i građanima.

Naše djevojke su pokazale karakter i snagu – sada je red na nadležnima da pokažu odgovornost i omoguće im da konačno igraju kod kuće, u svom Lukavcu.

Podijeli ovaj članak
Subscribe
Notify of
1 komentar
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments

Merima samo ostro po uputama. Ta ce kuglana Lukavcu