Na putevima u Bosni i Hercegovini jutros se saobraća uz dobre vremenske i saobraćajne uslove. Tokom dana očekuje se pojačan intenzitet saobraćaja, posebno u većim gradskim zonama.
Iz BIHAMK-a apeluju na vozače da voze maksimalno oprezno i da drže odstojanje između vozila. Posebno je potrebno obratiti pažnju u blizini škola, zbog povećanog broja djece.
Zbog izvođenja radova na izgradnji bukobrana na dionici autoputa A-1 Podlugovi-Sarajevo sjever saobraća se preticajnom trakom. Radovi su aktuelni i na dvije lokacije magistralnog puta Jablanica-Prozor (naselje Duge i Mirci), zatim na putnim pravcima Jajce-Crna Rijeka, Gacko-Foča (u Sastavcima), kao i na mostu kod tunela Crnaja, na magistralnom putu Konjic-Jablanica.
Na putnom pravcu Jablanica-Blidinje dozvoljen je saobraćaj za sva vozila do 3,5 tone ukupne mase.
Na graničnim prelazima zadržavanja za putnička vozila za sada su kratkotrajna.
Granični prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone.
Zabranjen je saobraćaj za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak. Teretna vozila mogu saobraćati na GP Šepak od 09 do 13 sati i od 22 do 06 sati (vikendom mogu prelaziti u terminu od 22 do 06 sati), saopćeno je iz BIHAMK-a.