Do kraja godine moguće povećanje penzija

1 min. za čitanje

Vlada FBiH u četvrtak je donijela odluku da se preraspodjelom sredstava u budžetu omogući neumanjena isplata penzija. Preraspodjelom sredstava 39 miliona KM uplaćeno je na račun Ministarstva za rad i socijalnu politiku.

Na isti način omogućena je refundacija sredstava za beneficirane penzije od preko 9 miliona KM. Za realiziranje prava demobilisanih boraca više od 8, 5 miliona KM, za obaveze po osnovu Zakona o pravima boraca 1.600 000 KM, za priznavanje posebnog staža preko 18 miliona KM, te za preuzete korisnike penzija bivše JNA oko 1, 200 000 KM. Iako su za naredna tri mjeseca osigurana sredstva za isplatu penzija, još uvijek postoji potreba za refundiranjem budžeta Federacije.

Iz ministarstva se nadaju da će do kraja godine iznaći modalitete da se omogući isplata penzija na istoj razini, a moguće je , smatra Perica Jelečević, ministar za rad i socijalnu politiku FBiH očekivati i neke pozitivne pomake. -Postoji mogućnost, ukoliko se nastavi trend rasta uplate doprinosa, da se penzije do kraja godine i povećaju-, izjavio je za RTV Slon Jelečević.

(SodaLIVE.ba/RTV Slon)

Podijeli ovaj članak
1 komentar
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments

Naravno da će se povećati ali kad sve poskupi za 30% a vi poivećate penzije za10% i naravno vi provjereni mozgovi izađete i kažete da su se penzije povećale za 10% a oni jadnici u još goroj dubiozi nego što su bili. Nemožete više prevariti nikoga posebno ne pred izbore.