Radnički remizirao u Bijeloj

4 min. za čitanje

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 17. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever. Ekipa Radničkog po prvi put u toku ove sezone donijela je bod sa gostovanja odigravši u nedjelju u Bijeloj nerješeno (1:1) protiv domaće ekipe Posavine 108.

Tokom prvog poluvremena igralo se uglavnom na sredini terena bez prilika za pogodak sa obje strane. Jedini udarac u okvir gola u prvih 45 minuta uputio je igrač domaće ekipe Golać koji iz slobodnog udarca šutira direktno u dobro postavljenog golmana Radničkog, Bećirovića.

Početak drugog poluvremena obilježila je potpuna dominacija Lukavčana što je rezultiralo vodećim pogotkom u 56. minuti.
Jaranović je sa sredine terena napravio solo akciju i prošao po lijevoj strani te lijepo asistirao Alenu Hodžiću koji bez većih problema posprema loptu u gol domaćih.

Nakon vodećeg pogotka Radničkog, na scenu stupaju službeni predstavnici domaće ekipe koji ulaskom u teren vrše pritisak na, danas nesigurnog, glavnog sudiju meča Emira Sejdića.
Pritisci službenih predstavnika domaćeg kluba urodili su plodom u 72. minuti kada lopta ubačena u šestnaesterac Radničkog pogađa Mujagića u predjelu stomka, a glavni Sejdić dosuđuje jedanaesterac u korist domaćina.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Smajlović koji je pogodio za izjednačenje rezultata.

Do kraja utakmice igralo se uglavnom na sredini terena bez većih prilika za pogodak.

NK POSAVINA 108 – FK RADNIČKI LUKAVAC 1:1

Stadion u Bijeloj. Gledalaca: 100
Glavni sudija: Emir Sejdić (Gradačac). Pomoćnici: Elvedin Topuzović (Tuzla) i Rado Maksimović (Orašje).
Delegat: Pavo Sarvaš
Strijelci: 0:1 – Hodžić (56), 1:1 Smajlović ( 72 pen.)
Žuti kartoni: Golać, Dejanović (Posavina 108), Mujagić, Begić (Radnički)

NK POSAVINA 108: Ribić, Smajlović M., Ibrić, Geljić (Dejanović), Golać, Đerzić, Huskanović, Dedić, Mujanović, Alić (Mendeš), Smajlović A.
Trener: Nermin Džanić

FK RADNIČKI: Bećirović, Jusufović, Mujagić, Hidanović, Šubić, Bekrić (Begić), Nurić, Mehanović, Alagić (Hurtić), Jaranović, Hodžić (Karić).
Trener: Amir Imamović

U ostalim utakmicama 17. kola Druge nogometne lige FBiH – grupa Sjever postignuti su slijedeći rezultati:

Hajduk – Gradina 1:3, Mramor – Mladost (T) 1:0, Bosna(M) – Odžak 102  1:0, Radnik – Bosna (K) 2:1, Mladost (M) – Bratstvo 2:1, Sloga – Tuzla  1:0, Posavina 108 – Radnički  1:1 , Ingram – Dinamo 3:0.